Kolonia z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łoniowie Drukuj

Gminny Ośrodek Kultury w Łoniowie po raz jedenasty był organizatorem tygodniowego wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Łoniów w Murzasichle k/Zakopanego.

 

W Kolonii wzięła udział 78 osobowa grupa uczestników, która na samym początku wakacji wyjechała, by zakosztować spokoju i odprężenia, jakie niesie spotkanie z Naturą i pięknem polskich gór.

 

Murzasichle to wieś podhalańska położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim,
w gminie Poronin. Miejscowość o charakterze letniskowo-wypoczynkowym. Murzasichle położone jest koło Zakopanego, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego na wysokości 820–950 m n.p.m., w południowej części Skalnego Podhala, pomiędzy Zakopanem, a Bukowiną Tatrzańską. Murzasichle jako wieś istnieje od 1630 r. Ze względu na położenie w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr
i Tatrzańskiego Parku Narodowego miejscowość posiada unikalne walory krajobrazowe
i wypoczynkowe.


 

Wypoczynek w górach mógł się odbyć dzięki pomocy finansowej G K R P A w Łoniowie.

Koloniści wzięli udział w warsztatach z ceramiki, mozaiki i malarstwa na szkle w Pracowni ceramiki
i mozaiki artystycznej „Nad rzeką” w Białym Dunajcu. Uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego. Zwiedzili Sanktuarium na Krzeptówkach, spacerowali po Krupówkach. Uczestniczyli w pieszej wyprawie na Kalatówki, oraz zwiedzili Pustelnię brata Alberta. Byli uczestnikami autokarowej wycieczki do Kościeliska, spacerowali pieszo po Dolinie Kościeliskiej i zwiedzili Jaskinię Mroźną. Autokarem udali się do Ludźmierza, gdzie zapoznali się z historią Sanktuarium Matki Bożej „Gaździny Podhala”
w Ludźmierzu. Dużą atrakcją był wyjazd na termy podhalańskie w Szaflarach i udział w spotkaniu
z językiem angielskim.

We wspólnocie jaką tworzyli uczestnicy Kolonii, zastanawialiśmy się nad naszą relacją wobec Pana Boga, wobec otaczającej nas Natury, wobec rodziny i siebie nawzajem. Wiele chwil poświęciliśmy duchowemu, fizycznemu i psychicznemu odrodzeniu.

Wszyscy, którzy wsłuchiwali się wieczorem w głos otaczających gór, to zapewne usłyszeli piękny koncert ptaków i żab,
a rankiem dostrzegli na łące przepiękny, kwiecisty dywan.

Kolonia dała możliwość głębokiego wypoczynku w otoczeniu pięknej przyrody
i pełnej regeneracji psychofizycznej. Niezwykłe miejsce i unikatowy program sprawiły, że dzieci wróciły do domów wypoczęte, zadowolone i odprężone.

Wszystkim ludziom dobrej woli, za wszelką pomoc i zaangażowanie składamy gorące podziękowania i szczere gratulacje, życząc wszystkiego co najlepsze.


GALERIA

 
Autor: Marek Bisztyga